leplezizlepleziz
Sarıyer
Beck’s

Beck’s

Beck’s Hakkında

Dünyanın en çok ilgi gören pilsner tipi bira markalarından biri olan Beck’s, Almanya’nın mızıkacılarıyla ilgili masalıyla da tanıdığımız kenti Bremen’de doğmuş. 1873 yılında Bremen’de kurulan ilk fabrikayla başlayan bu yolculuk neticesinde, Beck’s günümüzde Almanya’nın en büyük dördüncü bira üreticisi olma unvanını taşıyor. Beck’s imzalı biralar hem Avrupa hem de Türkiye ve Amerika pazarlarında sıklıkla tüketilen seçenekler sunuyor. 

%5 oranında alkol içeren Beck’s açık renkli biralar kategorisinde ve günlük arpa maltı biraların kategorisinde değerlendiriliyor. Markanın Türkiye’deki ithalatçısı Anadolu Efes olduğu için, günümüzde ülkemiz sınırları içindeki tekel marketlerin hemen hemen hepsinde Beck’s’e kolayca ulaşmak mümkün. Biranın hem kutu hem de şişe versiyonları mevcut. 

Beck’s tadı sert bir bira olmamakla birlikte; Amerikan Budweiser’ı, kısa ismiyle Bud’ı kadar yumuşak içimli de değil. Harmanlama metodunu yakın geçmişte değiştiren marka, günümüzde dünyanın 120’yi aşkın ülkesinde satış yapıyor. Bunlardan yalnızca birkaçı lisanslı üretim yapma hakkına sahip ve Türkiye de bunlardan biri. 

Lager kategorisindeki biralar belli başlı özellikleriyle zaten genelde birbirine benziyor. Zaten hem dünyadaki bira tüketiminin üçte ikisinden fazlasını da lager biralar oluşturuyor. Beck’s bu kategoride bir asırı aşkın süredir ilgi gören markalar arasında. Eğer siz de lager biraları seviyor ve çok yumuşak içimli olanlara kıyasla biraz daha yoğun notalar tercih ediyorsanız, Beck’s sizin de tam aradığınız seçenek olabilir. 

Beck’s kuruluşundan bu yana ambalaj ve tasarım bakımından çok önemli değişiklikler yapmayı tercih etmemiş bir marka. Yeşil renkli cam şişesinin ya da teneke kutusunun üzerindeki anahtar logolu amblemi ile hemen göze çarpabiliyor. Kutu tasarımında gri, yeşil ve kırmızı renkler ön plana çıkıyor.

9,0

(1)